Hall of Fame

semKRK #10

  Mateusz Muryjas

  Programista, analityk i przedsiębiorca internetowy. Analitykę traktuje jak przyprawę, która nadaje właściwego smaku projektom digitalowym. Wierzy, że wszystkie działania można opisać wskaźnikami, a później je zoptymalizować. Pomaga firmom wyznaczać cele, mierzyć konwersje i rozumieć zachowania użytkowników w internecie. Uczy, jak podejmować lepsze decyzje w oparciu o zrozumienie posiadanych danych.

  Prezentacja:

  Piękno danych – jak wizualizować i raportować dane z wykorzystaniem Google Data Studio

  W ostatnich latach o analityce i big data powiedziano już wiele. Wszyscy wiemy jak istotne jest zbieranie danych, analizowanie ich i podejmowanie decyzji opartych na faktach, a nie przekonaniach. Dostęp do danych nie jest dziś niczym trudnym. Wyzwaniem staje się zapewnienie właściwych danych oraz prawidłowe ich zrozumienie. Wizualizacja to technika, która pozwala mówić prosto o skomplikowanych rzeczach – i o tym właśnie opowiem na semKRK.

  Joanna Ostowska-Oczak

  W zespole d/s implementacji pracuję od dwóch lat. Moje główne zadania to wsparcie reklamodawców w zakresie implementacji tagów , m.in. konwersji, dynamicznego remarketingu czy rozszerzonego ecommerce.

  Prezentacja:

  ITP 2.0 czy jest się czego bać, czyli o konwersjach słów kilka

  Podczas mojej prezentacji wskażę na rozwiązania, które zapewnią zliczanie konwersji Google Ads w obliczu ITP 2.0. Poruszę zagadnienia związane z najnowszymi tagami konwersji, jak i rozwiązaniami dla konwersji przez GTM i Google Analytics.

  Adrian Pakulski

  Przedsiębiorca i specjalista ds. SEO. Od 6 lat przewodzi agencji SEO Paq Studio, w której odpowiada za dowożenie ruchu z wyników organicznych Google ze szczególnym uwzględnieniem polskiego sektora e-commerce. Współwłaściciel spółki, prowadzącej sklepy z częściami do motocykli offroadowych i crossów Enduro 7.

  Prezentacja:

  Multi-brand w SEO e-commerce. Dlaczego 1+1 równa się 3?

  Opowiem, dlaczego rozdrobnienie marek w SEO to dobry sposób na zgarnięcie dodatkowego ruchu organicznego w Google. Równoległe pozycjonowanie kilku e-commerceów przy tych samych lub niewiele większych zasobach może skalować się lepiej od pilnowania tylko 1 projektu.

  Witold Wrodarczyk

  Ekspert w zakresie ekonomiki kampanii marketingowych, portfolio biddingu i modelowania atrybucji. Absolwent Politechniki Warszawskiej, doradca inwestycyjny, certyfikowany specjalista Google Ads i Analytics.

  Prezentacja:

  Oszustwa w performance marketingu

  Prezentacja:

  Sellektor FRU.PL case studies (behind the scenes)

  Dawid Wydra

  Właściciel agencji VOLE, posiadającej status Google Premier Partner. Specjalista Google Ads & Analytics z ponad 10-letnim doświadczeniem. Autor książki „Reklama Google AdWords w praktyce” (Edgard, 2014). Łączy bogate doświadczenie związane z zarządzaniem kampaniami AdWords i Facebook Ads z umiejętnościami w zakresie technologii IT (m.in. JavaScript), co pozwala na wypracowanie unikalnych rozwiązań reklamowych i analitycznych. Miłośnik rozwiązywania problemów w zakresie Google Ads & Analytics, przy których inni się poddają. W wolnych chwilach muzyk bluesowy.

  Prezentacja:

  5 tricków Google Ads & Analytics, które prawdopodobnie Cię zaskoczą

  Wojciech Szymański

  Prezes Zarządu, Ideo Force Ekspert ds. e-marketingu, e-commerce oraz e-PR. Wykładowca Wyższej Szkoły Europejskiej, Akademii Leona Koźmińskiego, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania i innych. Prezes Zarządu agencji e-marketingowej Ideo Force Sp. z o.o.. oraz dyrektor Działu Marketingu Internetowego w agencji interaktywnej Ideo Sp. z o.o.. Wcześniej kierownik Działu Promocji w Wyszukiwarkach w tej samej agencji. Jest doradcą, trenerem i konsultantem. Prowadzi szkolenia oraz kursy. Wykonuje badania oraz ekspertyzy e- marketingowe. Jest autorem wielu artykułów oraz publikacji. Autor wielu kursów oraz materiałów dydaktycznych np. kursu DL na temat promocji w wyszukiwarkach, kursu DL na temat nowych form marketingu itp. Wybrane publikacje książkowe: „Leksykon pozycjonowania”, „E-marketing – kompendium dla menedżerów”, „Marketing w sieci – podstawowe zagadnienia, inspiracje, przykłady”, „Badania i pomiar efektów w PR”, „Leksykon Public Relations”!, „E-marketing. Planowanie, narzędzia, praktyka”.

  Prezentacja:

  Co jeszcze zrobić w SEO gdy już wszystko zostało zrobione?

  Z SEO na poziomie podstawowym ma do czynienia każdy manager sklepu internetowego. Problem jednak stanowi optymalizacja elementów skomplikowanych technicznie i technologicznie, o których trudno wyczytać w książkach i Internecie, a które stanowią tajemną wiedzę pozycjonerów wprawionych przez lata doświadczeń w swój fach. Na prezentacji dowiesz się: jak zmiana serwera przyczynia się do zmiany ruchu, jak wdrożenia AMP przyczyniają się do zmiany ruchu, jaki wpływ ma zwiększenia site’a witryny na wzrosty w Google, jak wpływają parametry behawioralne na stronie (długość ruchu i współczynnik odrzuceń) na ruch organicznych z Google, jak przekierować (301) z podobnych tematycznie witryn na wzrost ruchu z Google.

semKRK #9

  DIXON JONES

  Dixon Jones has worked at the forefront of search marketing since 1999 and is the Global Brand Ambassador of the world’s largest link analysis engine, Majestic, which helped to build up as Marketing Director in 2009, transforming the industry by providing link intelligence on a scale not previously open to the industry. Bringing the technology to the search industry has resulted in two best SEO Technology awards and a user base of hundreds of thousands in twelve languages around the world. The data provides users with detailed link data from anchor text to crawl date.

  Prezentacja:

  A Link Building Case Study

  When Majestic changed its name from Majestic SEO it had a challenge on its hands. It needed to move minds as well as Google. This is the story of its Majestic in Space campaign, a story that ended up with a 3D visualization of the Internet printed on the International Space Station. Space – it turns out – is a great hunting ground for link development. Find out what Majestic did and what affect it had on the business.

  SAM MARSDEN

  With more than five years digital marketing experience, Sam Marsden has built a range of SEO and digital marketing skills which he has used to drive growth for a range of businesses.Based in London, Sam holds the position of Technical SEO Executive at DeepCrawl, where he is responsible for growing the brand through content marketing initiatives and contributions to the SEO community.Prior to his role at DeepCrawl, Sam has succeeded in achieving astounding increases in traffic and revenue through SEO activities for a start up in the gambling sector, growing their traffic from hundreds of thousands to millions of monthly users.Sam has also delivered excellent results working agency side, planning email and data marketing strategies for well known brands in Commerce and iGaming sectors.When he isn’t frantically typing away at his keyboard to meet article deadlines, Sam enjoys weekend runs to shake off a mean hangover and scouring the web for dank memes.

  Prezentacja:

  Content Auditing & Beyond: A Crawl Centred Approach to Keeping on Top of Your Content

  Sites with any level of content production quickly build up pages that are outdated and left unmanaged, crawl budget can be wasted on low quality pages, penalties may be incurred and organic search visibility can be lost for the pages that matter most on a site. We will be sharing a new framework for conducting regular content audits that make use of many data sources but that are time efficient to implement and put you in the best position to make decisions on how to deal with the content on the sites you manage. We will examine the different data sources that you can bring together from commonly used tools and how to anchor this with crawl data in unique and original ways to assess onsite engagement and performance in search.

  ROBERT NIECHCIAŁ

  Niezależny konsultant SEO niechcial.io. Ekspert z 13 letnim doświadczeniem. Miłośnik technologii i zastosowania jej na potrzeby SEO. W swojej historii zawodowej realizował frazy od „wypasu owiec w bieszczadach” po „payday loans”.

  Prezentacja:

  Seo sandbox – czyli znaczenie czasu w strategii seo 2018.

  W swojej prezentacji omówię zjawisko sandboxingu w Google. Ten fragment algorytmu google decyduje o tym czy kampania odniesie sukces czy zostanie zmarnowane pół roku naszej pracy i masa kasy. Na przykładzie swoich kejsów omówię jak to działa i jak budować skuteczną strategię w czasie.

  TOMASZ SOBIESIAK

  Pierwsze kroki w internecie zaczął stawiać już w 1998 roku tworząc proste strony internetowe. Od samego początku jednak najważniejsze było, żeby ktoś zobaczył te strony. Od tego momentu rozpoczęła się wielka przygoda z wyszukiwarkami internetowymi. Do tego momentu zajmował się pozyskiwaniem ruchu na wszystkie możliwe strony internetowe, od wizytówek, poprzez sklepy internetowe, serwisy ogłoszeniowe i newsowe do porównywarek cen. Pasjonat tematów e-commerce ze specjalizacją w optymalizacji dużych serwisów internetowych i reklam w Zakupach Google. Obecnie dołączył do międzynarodowego startupu e-commerce oraz do agencji MinusJeden.

  Prezentacja:

  Google News: czyli duży ruch, niedużym kosztem

  Opowiemy o funkcjonowaniu Google News i pozyskiwaniu ruchu z tego źródła – zarówno od strony technicznej jak i redakcyjnej.

  SEBASTIAN GNIECIECKI

  Zajmuje się SEO od 2004 r. Ostatnie 8 lat to specjalizacja w pozyskiwaniu ruchu organicznego w dużych portalach. Współpracowałem z Grupą e-Budownictwo.pl, dziennikami regionalnymi Polska Press. W latach 2015 – 2018 byłem odpowiedzialny za SEO w Grupie Gazeta.pl.

  MICHAŁ BARCZYK

  Niezależny specjalista SEO o międzynarodowym doświadczeniu. Od 2006 roku bada, obserwuje i testuje rozwój algorytmiki wyszukiwarek internetowych. SEO & Analyst Team Leader w polskiej sieci sklepów komputerowych x-kom. Prowadzi własną agencję kreatywną MediaWIN, która specjalizuje się w realizowaniu celów biznesowych z wykorzystaniem kanałów internetowych. Po godzinach sportowiec z pasją, miłośnik piw regionalnych.

  Prezentacja:

  CASE X-KOM: Ruch organiczny napędzany wydarzeniami – Connecting people.

  Real Time Marketing nie ogranicza się wyłącznie do kanału Social Media. Poznaj możliwości wykorzystania trendów w pozyskiwaniu ruchu organicznego. Krok po kroku – przedsprzedaż smartfonów Nokia w sklepie x-kom.pl z wykorzystaniem Google News.

  AGATA PILACIŃSKA-JAKUBOWSKA

  Performance Development Manager w zespole DoubleClick CEE w Google, pracuje z największymi markami w regionie nad projektami atrybucyjnymi w działach sprzedaży internetowej. Łączy doświadczenie z Google Analytics i AdWords z technologiami programatycznego zakupu mediów.

  Prezentacja:

  Droga klienta do zakupu – analiza konta Google Analytics i działań AdWords na żywo.

  Zobaczycie na żywo analizę konta Google Analytics pod kątem ścieżek użytkowników, punktów styku i media mixu. Podzielę się z uczestnikami moim warsztatem pracy, a po prezentacji dostaniecie dostęp do dwóch szablonów raportów, które usprawniają analizę atrybucji w koncie Google Analytics.

  PAWEŁ GONTAREK

  Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w IT oraz prowadzeniu projektów, zaś 11-letnie doświadczenie w prowadzeniu projektów SEO. Od 4 lat aktywnie prowadzi szkolenia z zakresu audytów SEO, pozycjonowania dla klientów indywidualnych, firm i instytucji państwowych. Prowadzi bloga poświęconego branży SEO http://seo.zgred.pl. Od listopada 2015 kieruje działem SEO w Fabryce Marketingu.

  Prezentacja:

  Kiedy będę wysoko – czyli o postrzeganiu czasu w SEO

  Przedstawienie kilku case studies, w których będą zawarte informacje związane z postrzeganiem czasu w procesach SEO. Głównie pokażę ile czasu zajmują poszczególne etapy pozycjonowania w zależności od konkretnego przypadku.

  ANNA ŁOWCZOWSKA

  Absolwentka Akademii Ekonomicznej na kierunku Zarządzanie sprzedażą. Ukończyła także podyplomowe studia z marketingu internetowego na krakowskiej AGH. Z FreshMailem związana od 2011 roku, wcześniej w dziale marketingu współtworzyła strategię promocji firmy. Organizatorka konferencji email marketingowej M@il My Day oraz eventów szerzących wiedzę z zakresu email marketingu i FreshMaila.

  Prezentacja:

  Czy da się połączyć email marketing i SEM?

  Email marketing wciąż jest jednym z najefektywniejszych kanałów promocji. Trudno wyobrazić sobie strategię marketingową bez SEM. W swojej prezentacji podpowiem jak połączyć te działania, aby zwiększyć korzyści z obu kanałów.

  KRZYSZTOF JANOSIEWICZ

  W Sempai odpowiedzialny za planowanie, wdrażanie i optymalizację kampanii AdWords. Wcześniej Specjalista ds. Marketingu w OPGK Kraków, w którym zajmował się promocją firmy oraz wdrażanych produktów, czyli aplikacji i systemu dla specjalistów branży geoinformacji. Fan cięższych brzmień, a także planszówek.

  Prezentacja:

  CASE SEMPAI – GMC STOP. Remarketing STOP. RLSA STOP … AdWords SOS.

  Trudna do reklamowania w AdWords branża, powodująca częste naruszeń zasad Google? Kilka tysięcy produktów, pośród których nawet jeden opis, tytuł czy nawet jedno słowo ma znaczenie? Sytuacja bez wyjścia? Nic z tych rzeczy, jedziemy z tematem!

  CEZARY GLIJER

  Mieszkam w Internecie od 1992 roku, działam w SEO od 1995 roku. Pojawiam się od czasu do czasu na konferencjach: SEMcamp, Forum IAB, Silesia Sem, Travelcamp. Aktualnie pracuje jako SEO Head w K2 Media.

  Prezentacja:

  SEO 2,19 czyli jak żyć i odnosić sukcesy SEO w dynamicznie zmieniającym się świecie.

  SEO 2,19 – co już się zmienia, co nas czeka i jak się przygotować do zmian w Google – „Lepiej być pierwszym niż lepszym”

  DAMIAN SAŁKOWSKI

  Współtwórca Senuto, systemem do kompleksowego wsparcia działań SEO. Mistrz Polski SEO A.D. 2013. Specjalista SEO z bagażem doświadczeń z rynku polskiego i rynków zagranicznych. Autor dwóch książek o marketingu internetowym i kilkuset artykułów w tej tematyce. Prywatnie fan sportów motorowodnych.

  Prezentacja:

  Rozszyfrowujemy rank brain. Machine learning w służbie SEO.

  W swojej prezentacji pokażę w jaki sposób za pomocą machine learning zdekodować czynniki algorytmiczne na poziomie pojedynczej frazy kluczowej.

  ARTUR PAJKERT

  Od blisko 20 lat ułatwia firmom rozwój, koncentrując się na zagadnieniach związanych z marketingiem oraz hostingiem. Praktyk akademicki, autor publikacji w prasie branżowej, bloger, vloger, twórca narzędzi przydatnych w marketingu. Na co dzień odpowiada za dostarczanie zadowolenia do 180 tysięcy użytkowników hostingu grupy H88 w Polsce.

  Prezentacja:

  Trzy twarde liczby cechujące hosting, które warto poznać, jeśli na serio myślisz o SEM/SEO.

  Który parametr hostingowy może być kluczowy przed dużą akcją SEM, żeby para nie poszła w gwizdek? Jakimi narzędziami zmierzyć ważne cechy hostingu jeszcze zanim go kupisz i przełączysz na niego ruch? Jakie różnice wydajnościowe istnieją między hostingami popularnymi w Polsce? Liczby, wykresy, porównania – czyli to, co mięsożercom smakuje najbardziej!

semKRK #8

  MONIKA KOŁODZIEJCZYK

  Digital Analytics Manager Ekspert w dziedzinie analityki internetowej, performance marketingu, optymalizacji konwersji i tworzenia strategii digital, która pobudza rozwój biznesu i maksymalizuje zyski. Wysoce zmotywowana i nastawiona na osiąganie konkretnych rezultatów. Zrealizowała z sukcesami liczne projekty z zakresu działań online, tworzy rozwiązania biznesowe, analizy, rozwija strategię digital i buduje wizerunek marek. Prowadzi szkolenia jako Trener Akademii Semahead oraz występuje w charakterze prelegenta na wielu konferencjach branżowych m in Polish Business Analytics Summit . Od ponad 6 lat obecna w branży marketingu internetowego. Przez 4 lata związana z Grupą Onet jako Performance Marketing Manager. Obecnie od ponad 2 lat w Semahead jako Manager działu Digital Analytics, zajmuje się również Marketing Automation oraz Performance Marketingiem.

  Prezentacja:

  GAME OVER – CZYLI CZY WRESZCIE POŻEGNAMY LAST CLICK W MODELOWANIU ATRYBUCJI?

  BARTŁOMIEJ KACZMARCZYK

  Specjalista SEM z 8-letnim doświadczeniem w marketingu internetowym i własnym kanałem YT „Google Tag Manager Krok po kroku” (https://goo.gl/Q6D9TN). Dodatkowo posiada certyfikat Google AdWords, Analytics i status Google Partner. Pasjonat śledzenia użytkowników na stronach www i personalizowania komunikatów do nich. Obecnie odpowiedzialny za działania SEM u lidera oprogramowania na rynku Beauty & SPA, poprzednio za marketing internetowy u jednego z czołowych deweloperów w Polsce. Prywatnie ojciec, mąż, fan piłki nożnej.

  Prezentacja:

  PIMP YOURS CONVERSION RATE VIA GOOGLE OPTIMIZE. CASE STUDIES ORAZ TIPS AND TRICKS JAK PODNIEŚĆ CR ZA POMOCĄ TESTÓW A/B.

  Chcesz się dowiedzieć jak podniosłem współczynnik konwersji pozyskiwania leadów o 159% bez zwiększania ruchu na stronie? Szukasz inspiracji do testów A/B? Zastanawiasz się kiedy test jest statystycznie istotny? Chcesz poznać kilka trików związanych z Google Optimize? Dowiesz się tego wszystkiego podczas mojej prezentacji na temat Google Optimize.

  ŁUKASZ KOŁODZIEJCZYK

  Z branżą SEO związany od ponad 7 lat. Obecnie specjalista SEO w Onet S.A. Pasjonat analityki i wyciągania konkretnych informacji ze świata liczb i wykresów. W wolnym czasie lubi pogrzebać sobie w kodzie. Ciągle głodny wiedzy w poszukiwaniu, której jest w stanie przebyć setki kilometrów bywając na niezliczonej liczbie branżowych eventów w ciągu roku.

  Prezentacja:

  ZASTOSOWANIE GOOGLE TAG MANAGERA W OPTYMALIZACJI STRONY

  Google Tag Manager to narzędzie kojarzone przede wszystkim z analityką. Podczas swojej prezentacji przedstawię jak bardzo szerokie zastosowanie ma ono jednak też w kontekście optymalizacji strony internetowej i to nie tylko pod SEO. Jednak zanim przystąpi się do optymalizacji warto zebrać konkretne dane a w tym Google Tag Manager również może bardzo pomóc.

  KATARZYNA BARANOWSKA

  Wiceprezes i współwłaściciel wrocławskiej Agencji SEO/SEM Fox Strategy, ekspert SEO. Marketingiem internetowym zajmuje się od blisko 9 lat. Specjalizuje się w audytach sklepów internetowych oraz stron firmowych (w tym również deweloperskich) pod kątem SEO, optymalizacji witryn, przygotowywaniu i wdrożeniu strategii związanych z budowaniem popularności serwisów w wyszukiwarkach internetowych. Autorka bloga poświęconego tematyce SEO – http://katarzynabaranowska.com

  Prezentacja:

  KAMPANIA SEO W BRANŻY DEWELOPERSKIEJ – JAKICH BŁĘDÓW UNIKAĆ ORAZ JAK ZAPLANOWAĆ DZIAŁANIA BY LICZYĆ NA EFEKTYWNY RUCH ORGANICZNY

  W przypadku tak konkurencyjnej branży i tak wielu domen, które rywalizują ze sobą o miejsce w rankingu, bardzo dużego znaczenia nabierają drobne niuanse i stałe wprowadzanie zmian optymalizacyjnych. Precyzyjny dobór słów kluczowych, rotacja oferty, efektywne zarządzanie zawartością strony czy domenami satelitami to tylko niektóre elementy, które mogą okazać się kluczowe.

  MARIA CIEŚLAK

  W agencji Elephate odpowiada za konsultacje w zakresie technicznego SEO dla średniej wielkości i dużych projektów. Posiada certyfaty Yellow Belt SearchMetric oraz Google Analytics – uważa, że dane oraz ich analiza są kluczem do poprawnej optymalizacji strony. W codziennej pracy skupia się na identyfikowaniu problemów z crawlowaniem oraz indeksacją stron oraz szuka rozwiazań, które pomogą zwiększyć wartościowy ruch organiczny.

  Prezentacja:

  DIAGNOZOWANIE PROBLEMÓW Z JAVASCRIPTEM NA STRONIE

  Chciałabym pokazać w jaki sposób możemy sprawdzić czy strona klienta ma jakiekolwiek problemy (zależności) JavaScriptowe. Jeśli tak, czym mogą skutkować. Chciałabym również podsunąć kilka pomysłów jak można je spróbować rozwiązać.

  OSKAR BRASZCZYŃSKI

  Oskar jest częścią dublińskiego zespołu Google, który pracuje z agencjami marketingowymi w Polsce i odpowiada za strategie produktowe. Wcześniej współtworzył zespół Brand Management i Corporate PR w Procter&Gamble. Specjalizuje się w rozwiązaniach dla komunikacji zintegrowanej, marketingu produktów niszowych i na wczesnym etapie rozwoju. Zwolennik rzetelnych badań konsumenckich. Prywatnie, zapalony żeglarz.

  Prezentacja:

  WYZWANIA W MARKETINGU OPARTYM O INTENCJE

  Użytkownicy internetu coraz częściej przejawiają oczekiwanie, aby ich doświadczenia w sieci były jak najlepiej dostosowane do indywidualnych potrzeb. Konsumenci liczą na to, że marki zrozumieją ich zamiary. Dla marketerów, to oznacza wyzwanie w postaci tworzenia strategii komunikacyjnych, które pozwalają dynamicznie docierać z odpowiednią informacją w odpowiednich momentach i kontekstach.

semKRK #7

  Rafał Grochala

  Head of SEO w agencji NPROFIT
  W swojej pracy odpowiada za funkcjonowanie działu pozycjonowania, jak również prowadzenie badań w zakresie SEO z wykorzystaniem metody naukowej. Chętnie dzieli się wiedzą oraz efektami części naszych eksperymentów na blogu firmowym. Specjalista w zakresie technicznego SEO oraz analityki.

  Prezentacja:

  Eksperymenty w marketingu jako potężna przewaga konkurencyjna

  Testy A/B są powszechne w marketingu, a jednak specjaliści od eksperymentów, naukowcy, praktycznie nie stosują tej metody w codziennej drodze do przełomowych odkryć. Warto przyjrzeć się znacznie dokładniejszym, bardziej zaawansowanym sposobom na weryfikowanie rzeczywistości i wspomaganie decyzji, które można z dużym sukcesem zaadoptować do warunków marketingowych.

  Adam Cieśla

  Człowiek z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w branży marketingu internetowego, ze specjalizacją w wyszukiwarce Google. SEM Manager w Sempai. Organizuje pracę i rozwój zespołu obsługującego obecnie projekty do ponad 200 klientów. Prowadzi audyty, wdraża strategie, projektuje i optymalizuje kampanie w oparciu o analitykę webową. Ekspert marketingu efektywnościowego dla e-commerce. Począwszy od 2008 roku skompletował wszystkie kolejne oficjalne certyfikaty Google w zakresie reklamy Adwords oraz Google Analytics.

  Prezentacja:

  Automatyzacja w Google AdWords

  Automatyzacja, wszędzie automatyzacja. Automatyzuj albo zgiń. Co, gdzie, jak, po co i … dla kogo oferuje w zakresie automatyzacji Google AdWords.

  Sławomir Czajkowski

  Z pozycjonowaniem stron związany od ponad 10 lat. Właściciel agencji Kampanie SEO. Za swój największy sukces uznaje stworzenie 15-osobowego zespołu specjalistów SEO w bardzo małej miejscowości w Beskidzie Niskim. Jest stale na bieżąco w kwestii nowości pojawiających się w branży. Swoją wiedzę opiera na analizie sygnałów rankingowych oraz własnych testach. Prowadzi szkolenia z zakresu SEM. Realizuje audyty stron na rynkach: polskim i anglojęzycznych.

  Prezentacja:

  OPTYMALIZACJA

  Jak zwiększyć skuteczność optymalizacji strony internetowej i przyspieszyć efekty pracy bazując na realnych danych. Dlaczego podejście „na wyczucie” staje się coraz mniej skuteczne i które czynniki rankingowe robią różnicę.

  Przemysław Modrzewski

  W branży marketingu internetowego od 2005 r. Autor kilku książek z zakresu marketingu w interncie. Jeden z pierwszych oficjalnych trenerów Google w Polsce w zakresie Google AdWords oraz Google Analytics. Obecnie pracuję w firmie Google, na stanowisku Analytics Advocate, gdzie zajmuje się doradztwem w zakresie strategii marketingowych oraz wykorzystania i analizy danych dla najbardziej obiecujących startupów i firm eksportowych w regionie CEE. Autor bloga marketingLAB.pl .

  Prezentacja:

  Czas dyskusji o atrybucji się skonczyl, teraz czas na wdrożenie !

  Od dawna mówi się o atrybucji. Jedni uwazaja, że idea jest słuszna, inni, że atrybucja to jedynie gadanie. Z kolei tym, którzy byli w stanie zastosować ja w praktyce i pełni prawie nie ma. Nadszedł jednak czas , że sprawa atrybucji staje się paląca że względu na rosnaca konkurencję i zmiany w otoczeniu . Jak zatem naprawde wdrożyć filozofię atrybucji i wykorzystać ją w praktyce do zwiększania efektywność swoich działań marketingowych ? Na spotkaniu SEMkrk zamykamy etap dyskusji o atrybucji w Polsce i otwieramy etap wdrażania 😕

  CEZARY GLIJER

  Mieszkam w Internecie od 1992 roku, działam w SEO od 1995 roku. Pojawiam się od czasu do czasu na konferencjach: SEMcamp, Forum IAB, Silesia Sem, Travelcamp. Aktualnie pracuje jako SEO Head w K2 Media.

  Prezentacja:

  Moblie First Index i wyszukiwanie głosowe

  Opowiem kto i czego powinien się bać ze strony Mobile First Index oraz kto, gdzie i jak wyszukuje głosowo.

 

semKRK #6

  Artur Strzelecki

  Upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych, a w wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom jak prowadzić strony internetowe. Jest twórcą Silesia SEM oraz Festiwalu SEO.

  Prezentacja:

  Ruch organiczny w kategoriach produktów sklepu internetowego – case study

  W prezentacji zostanie przedstawione studium przypadku skutecznej maksymalizacji widoczności i ruchu organicznego w sklepie internetowym, którego efekty szczególnie zostały zaobserwowane po aktualizacji Phantom w lutym 2017 roku.

  Maciej Lewiński

  Maciek Lewiński zajmuję się rozwiązywaniem problemów małych, średnich i dużych firm z Google AdWords i Google Analytics. Powołał go do tego… sam Google. Jest Certyfikowanym Trenerem, któremu gigant powierzył edukowanie agencji SEM w ramach projektu Akademia Google Partners oraz konsultowanie najtrudniejszych przypadków. Działa także w ramach Centrum Pomocy Google, a za merytoryczne wsparcie oficjalnego forum Google otrzymał tytuł Najlepszego Współtwórcy Forum Google. Co to dla Ciebie oznacza? Prelekcje o Google Analytics poprowadzi człowiek, który zna narzędzia Google’a jak własną kieszeń.

  Prezentacja:

  Czym mogą Cię zaskoczyć modyfikatory stawek CPC. AdWords oczami Analytics

  Najbardziej pomijana funkcjonalność AdWords zasilona danymi może sprawić ze ze zwykłej kampanii zrobić SEMowe dzielo, które pokochają wszyscy.

  ŁUKASZ CHWISZCZUK

  Pierwsze doświadczenie z e-marketingiem zdobywał tworząc rozwiązania dla sklepów internetowych. Doskonalił swoje umiejętności prowadząc projekty dla takich agencji/domów mediowych jak BrainJuice, Clearsense, Mindshare. Obecnie SEM&Programmatic Director w K2 Media. Na swoim koncie ma zrealizowane projekty dla takich marek jak: Ford, Volvo, mBank, PZU, BZ WBK, Bosch. Prywatnie fascynat e-marketingu, analityki internetowej oraz koszykówki. Prowadzi stałe szkolenia i praktyczne warsztaty z SEM oraz analityki internetowej. Certyfikowany trener Google Adwords.

  Prezentacja:

  Jak wykorzystać dane z Facebooka do kampanii Adwords

  Przenoszenie danych z targetowania FB Ads do Adwords. Targetowanie na konkretnych odbiorców w wyszukiwarce (konkretny wiek, płeć i zainteresowania). Przygotowanie tekstów i przekazów pod konkretnych odbiorców. Połączone Consumer Journey Facebook + Adwords

  Anna Janiszewska

  Analityk i badacz rynku. W Google Poland wspiera analitycznie polskie firmy (m.in. z sektora Retail, Tech, Travel i FMCG) w poszukiwaniu nisz rynkowych, zrozumieniu cyfrowego konsumenta i ekspansji globalnej. Z analityką związana od początku kariery – wcześniej zajmowała się badaniami konsumenckimi (zespół badań ilościowych w MillwardBrown Polska), business intelligence i analizą sprzedaży (Pfizer, Kompania Piwowarska).

  Prezentacja:

  Mobile w liczbach: co dane mówią o zachowaniach użytkowników na urządzeniach mobilnych

  Z prezentacji dowiesz się między innymi kiedy korzystamy z wyszukiwarki w telefonie, w jaki sposób wyszukujemy na smartfonach oraz jaką rolę odgrywa przy tym pogoda. A także co to oznacza dla Twoich kampanii SEM.

  Michał Magdziarz

  W branży SEO jest ponad 12 lat, cały czas na brytyjskim rynku. Pracował dla największych brytyjskich i światowych firm jak Primelocation, OnTheMarket, Trinity Mirror oraz Ticketmaster. Michał jest współzałożycielem i dyrektorem zarządzającym w DeepCrawl oraz współzałożycielem londyńskiej SEO agencji pod nazwą Semetrical.

  Prezentacja:

  Jak bezboleśnie migrować duże strony z milionami podstron

  Metodologia i techniczne aspekty migracji dużych stron.
  Proces
  Techniczna Konfiguracja
  Narzędzia
  Przykłady
  Pułapki

   

  IRENEUSZ STADLER

  Od ponad 10 lat w branży reklamowej. Planuje, projektuje, tworzy, wdraża. Obecnie w Agencji reklamowej GreenFly w Rzeszowie, wcześniej związany z Inkubatorem Przedsiębiorczości Podkarpackiej Izby Gospodarczej. Animator kultury, fotograf, grafik, certyfikowany specjalista AdWords. SEM to wynik doświadczeń, gdzie celem jest tworzenie najskuteczniejszych kampanii reklamowych.

  Prezentacja:

  5 sprawdzonych patentów na generowanie leadów za pomocą połączonych kampanii Facebook i Adwords.

  Z prezentacji dowiesz się m.in. jak efektywnie przekształcić użytkowników Facebook’a w lead’y sprzedażowe korzystając jednocześnie z Facebook Ads i AdWords oraz jak zweryfikować pozyskaną bazę tak, aby na pewno trafić w Twoją grupę docelową.

  TOMASZ JESKA

  Z Joomla! związany od pierwszej wersji (2006 rok). Organizator i prelegent krakowskich spotkań Joomla! User Group Małopolska. Członek rady Fundacji PCJ Otwarte Źródła odpowiedzialnej za działanie i rozwój Joomla! w Polsce. Właściciel firmy 48 Media – specjalizującej się w zaawansowanych wdrożeniach CMS Joomla!

  Prezentacja:

  Optymalizacja CMS Joomla! pod Google – to proste

  Trzy zdania opisu prezentacji: Pokażę jak szybko i sprawnie osiągnąć zielone światło w Google PageSpeed Insights. Https jednym kliknięciem? Jakich opcji użyć, gdzie optymalizować treść, dodatki automatyzujące działania SEO.

  Paweł Gontarek

  Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w IT oraz prowadzeniu projektów, zaś 9-letnie doświadczenie w prowadzeniu projektów SEO. Od 4 lat aktywnie prowadzi szkolenia z zakresu audytów SEO, pozycjonowania dla klientów indywidualnych, firm i instytucji państwowych. Od 2011 roku Top Contributor (Najlepszy Współtwórca) na forum Google dla Webmasterów. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, Akademii Leona Koźmińskiego – studiów podyplomowych MBA oraz Uniwersytetu SWPS – podyplomowych studiów User Experience Design.

  Prezentacja:

  Jaką muzykę grają SWLe?

  Jak sprawić aby SWLe grały muzyką taką jaką chcesz czyli o tym jak wykorzystać portale w korporacjach do osiągnięcia zamierzonych korzyści – wzrost ruchu organicznego bo pozycje są passe 😉

  Szymon Bukowicz

  Account Manager w Hitspot Media, marce Bluerank dedykowanej działaniom personalizacyjnym. Absolwent zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim. Z branżą internetową związany od 2014 roku. Doświadczenie zdobywał jako specjalista ds. marketingu jak i PR. W Hitspot Media odpowiada za koordynację działań personalizacyjnych dla kluczowych klientów agencji. Prywatnie kibicuje branży e-sportu od jej narodzin oraz ogląda NBA po nocach.

  Prezentacja:

  Sprzedaż, to nie tylko kup teraz – Display 4 Customer Journey na przykładzie kampanii dla Mitsubishi

  W erze Programmatic komunikacja 1 do 1 staje się nie tylko możliwa ale wręcz wskazana. Większa świadomość konsumentów, szeroki dostęp do informacji to wszystko sprzyja wydłużeniu zakupowej ścieżki decyzyjnej. A co jeśli już wcześniej nie była prosta i szybka? Odpowiedzią na ten problem może być komunikacja dopasowana do etapów customer journey.

  Łukasz Chwiszczuk

  Pierwsze doświadczenie z e-marketingiem zdobywał tworząc rozwiązania dla sklepów internetowych. Doskonalił swoje umiejętności prowadząc projekty dla takich agencji/domów mediowych jak BrainJuice, Clearsense, Mindshare. Obecnie SEM&Programmatic Director w K2 Media. Na swoim koncie ma zrealizowane projekty dla takich marek jak: Ford, Volvo, mBank, PZU, BZ WBK, Bosch. Prywatnie fascynat e-marketingu, analityki internetowej oraz koszykówki. Prowadzi stałe szkolenia i praktyczne warsztaty z SEM oraz analityki internetowej. Certyfikowany trener Google Adwords.

  Prezentacja:

  Jak wykorzystać dane z Facebooka do kampanii Adwords

  Przenoszenie danych z targetowania FB Ads do Adwords. Targetowanie na konkretnych odbiorców w wyszukiwarce (konkretny wiek, płeć i zainteresowania). Przygotowanie tekstów i przekazów pod konkretnych odbiorców. Połączone Consumer Journey Facebook + Adwords

   

  Piotr Mikulski

  Specjalista ds. content marketingu i team leader w Elephate. Choć w branży jest dopiero od dwóch lat, zdążył pracować już z kilkoma dużymi brandami w kraju i zagranicą. Z wykształcenia antropolog, z zamiłowania zdecydowanie bardziej „człowiek renesansu”. W internecie czuje się bardziej w domu niż w domu, zawsze węsząc w poszukiwaniu świeżego, ciekawego contentu – nawet pod prysznicem kombinuje, jak zrobić viral. Kupił w życiu tylko trzy linki. Lubi oglądać spektakularne eksplozje i video z kotami na YT. Marzy o locie w kosmos.

  Prezentacja:

  Obcokrajowcy o polskich miastach, czyli trudne tematy w content marketingu – jak uniknąć hejtu i zdobyć naturalne linki – CASE STUDY

  Case (udanej) kampanii contentowej nastawionej na zdobywanie linków naturalnych. Od pomysłu, kosztów i zasobów ludzkich, przez realizację, przeszkody, które napotkaliśmy, po osiągnięte efekty, czyli darmowe linki z największych polskich serwisów informacyjnych, zainteresowanie mediów tradycyjnych oraz ogromny odzew w mediach społecznościowych. No i najważniejsze: jak uniknąć hejtu poruszająć wrażliwe i drażliwe tematy_

  Damian Sałkowski

  Zarządza SENUTO, aplikacją do kompleksowego wsparcia działań SEO. Mistrz Polski SEO A.D. 2013. Od kilku lat realizuje projekty z zakresu marketingu internetowego dla dużych (PZU, Microsoft, Hochland, Zumi.pl, Sage czy IKEA) i małych przedsiębiorstw, także na rynkach zagranicznych.

  Prezentacja:

  10 kryteriów, które musi spełniać SEO content

  Dowiesz się w jaki sposób budować swoją SEO treść biorąc pod uwagę aktualnie panujące w Google zasady.

  KAROL DZIEDZIC

  Google Certified Trainer w Socjomani
  W branży żartobliwie nazywany kombajnem internetowym łączącym działania z obszaru SEM / SEO oraz analityki internetowej w celu maksymalizacji ROI swoich klientów. Certyfikowany Trener Google AdWords i specjalista Google Analytics. Wykładowca na poznańskim Collegium da Vinci. Doświadczony szkoleniowiec, który w swoim portfolio ma już ponad 500 przeszkolonych firm. Prelegent na licznych konferencjach branżowych. Współpracuje z firmami z branży finansowej, FMCG, e-commerce. Ostatnio wspiera również rozwój startup’ów na rynkach globalnych. Współodpowiedzialny m.in. za globalny sukces Brand24. Prywatnie fan starej klasycznej motoryzacji, zakochany w swoim starym Volkswagenie T2, którego czule nazywa „Bawibusem”.

  Prezentacja:

  Ło Panie! Kto to Panu tak spier@#$?! – czyli o 3 głównych czynnikach sukcesu w reklamie graficznej AdWords

  Większość prowadzonych kampanii graficznych w Google AdWords notorycznie przepala budżety. Dowiedz się w jaki sposób możesz stworzyć konwertującą kampanię graficzną! Przestań tłumaczyć klientowi, że była to kampania „wizerunkowa” 😉

 

semKRK #5

  Tomasz Kołkiewicz

  SEOwiec z ponad 10-cio letnim stażem i niestrudzony optymalizator. Optymalizuje nie tylko strony internetowe ale i całą rzeczywistość wokół siebie. Entuzjasta WordPressa, którego eksploatuje na wszelkie sposoby. Specjalizuje się w strategiach longtailowych. Właściciel SEO4.net.

  Prezentacja:

  Long Tail SEO w e-Commerce

  Sklepy internetowe kryją w sobie potencjał. Można go wykorzystać dzięki przemyślanej strategii i sukcesywnej pracy nad architekturą. W swojej prezentacji pokażę, jak budować długi ogon poprzez umiejętną komunikację z robotami i operowanie contentem.

  Łukasz Chwiszczuk

  Pierwsze doświadczenie z e-marketingiem zdobywał tworząc rozwiązania dla sklepów internetowych. Doskonalił swoje umiejętności prowadząc kampanie dla takich agencji/domów mediowych jak BrainJuice, Clearsense, Mindshare. Obecnie SEM&Programmatic Director w K2 Media. Na swoim koncie ma zrealizowane projekty dla takich marek jak: Ford, Volvo, mBank, PZU, BZ WBK, Bosch. Prywatnie fascynat e-marketingu, analityki internetowej oraz koszykówki. Prowadzi stałe szkolenia i praktyczne warsztaty z SEM oraz analityki internetowej. Certyfikowany trener Google Adwords.

  Prezentacja:

  10 trików w Adwords, które pozwolą zaoszczędzić Twój budżet

  Robert Niechciał

  Z branżą SEO związany od 2005 roku. Miłośnik technologii i zastosowania jej na potrzeby SEO . W swojej historii biznesowej między innymi dostarczał do najdalszych zakątków świata sprzęt i rozwiązania dla black hat SEO dzięki czemu wie jak „TO” robi świat. Prowadzi również projekty SEO w bardzo konkurencyjnych branżach (w kraju i za granicą). Absolwent Politechniki Krakowskiej na kierunku Elektrotechnika. Prywatnie miłośnik tenisa ziemnego.

  Prezentacja:

  SEO w 2017 – jak to wygląda po zmianach w algorytmie Google

  Ostatnie pół roku kluczowych zmian w Google – fakty, mity, konkretne przypadki oraz wstępne wnioski

   

  Katarzyna Baranowska

  SEM Manager w Fox Strategy Marketingiem internetowym zajmuje się od ponad 7 lat. Specjalizuje się w audytach serwisów i sklepów internetowych pod kątem SEO, optymalizacji witryn, przygotowywaniu i wdrożeniu strategii związanych z budowaniem popularności serwisów w wyszukiwarkach internetowych oraz zapewnia wsparcie analityczne bazując na narzędziach Google. Odpowiada również za szkolenia zespołu i promocję marki Fox Strategy. Autorka bloga poświęconego tematyce SEO – http://katarzynabaranowska.com

  Prezentacja:

  Optymalizacja kart produktów w sklepie internetowym nie tylko pod kątem SEO

  Efektywne SEO to nie tylko wypracowywanie widoczności stron sklepu w wynikach wyszukiwania, ale również optymalizacja uwzględniająca zarówno wytyczne Google jak i preferencje oraz oczekiwania realnych użytkowników. Dopiero takie połączenie ma szanse przełożyć na konwersję. Kilka pomysłów na to jak wprowadzać rozwiązania Google i user friendly na kartach produktów.

  Szymon Słowik

  Marketer skupiony na kwestiach związanych z pozyskiwaniem ruchu organicznego, analityką i strategią. Posiada doświadczenie zarówno w pracy po stronie agencji jak i in-house. Współzałożyciel firmy Takaoto zajmującej się audytami, optymalizacją i inbound marketingiem dla e-commerce oraz startupów. Swoją wiedzą dzieli się w prasie branżowej, na konferencjach, a także jako wykładowca studiów podyplomowych na AGH w Krakowie.

  Prezentacja:

  Dobre praktyki i trendy w analityce internetowej

  Krzysztof Wroński

  Właściciel w firmie Semhouse. Specjalista AdWords, Analytics i Google Tag Manager. Certyfikowany Trener Google AdWords. Prowadzi szkolenia otwarte i zamknięte. Jako trener bierze udział w różnych projektach, m.in. Akademia Google Partners oraz Internetowe Rewolucje.

  Prezentacja:

  Kampanie DSA – hit czy kit?

  Z prezentacji dowiesz się, czy kampanie DSA są dla Ciebie, czy i kiedy warto ich używać oraz na jakie wyniki można liczyć.

 

semKRK #4

  Maria Cieślak

  W agencji Elephate odpowiada za konsultacje w zakresie technicznego SEO dla średniej wielkości i dużych projektów. Posiada certyfaty Yellow Belt SearchMetric oraz Google Analytics – uważa, że dane oraz ich analiza są kluczem do poprawnej optymalizacji strony. W codziennej pracy skupia się na identyfikowaniu problemów z crawlowaniem oraz indeksacją stron oraz szuka rozwiązań, które pomogą zwiększyć wartościowy ruch organiczny.

  Prezentacja:

  Jak dowieźć organiczny ruch za pomocą technicznego SEO

  Optymalizacja strony jest podstawą skutecznego zwiększania widoczności – jak efektywnie przeprowadzić cały proces technicznego SEO?

  Paweł Gontarek

  Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w IT oraz prowadzeniu projektów, zaś 9-letnie doświadczenie w prowadzeniu projektów SEO. Od 4 lat aktywnie prowadzi szkolenia z zakresu audytów SEO, pozycjonowania dla klientów indywidualnych, firm i instytucji państwowych. Od 2011 roku Top Contributor (Najlepszy Współtwórca) na forum Google dla Webmasterów. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, Akademii Leona Koźmińskiego – studiów podyplomowych MBA oraz Uniwersytetu SWPS – podyplomowych studiów User Experience Design.

  Prezentacja:

  SEO w korporacjach

  Wojciech Śliwiński

  We FreshMailu przygotowuje strategię działań dla klientów e-commerce. Specjalizuje się w działaniach efektywnościowych, a optymalizacja konwersji to jego codzienność. Analizuje i proponuje rozwiązania, tak aby dostarczyć mierzalny wynik.

  Prezentacja:

  Email Marketing w 8 pytaniach i 7 odpowiedziach

  Dlaczego należy łączyć email marketing z SEM i SEO i jak to robić, aby osiągać zadowalające wyniki?

  Tomasz Tybon

  Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w DreamCommerce SA.
  Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Od 2005 roku zawodowo związany ze sprzedażą, a od 2008 ze szczególnym naciskiem na sprzedaż z wykorzystaniem internetu (e-commerce).
  W DreamCommerce SA odpowiada za marketing i sprzedaż nowoczesnej platformy sklepowej Shoper z uwzględnieniem rynków zagranicznych. Zafascynowany internetem i technologiami informatycznymi (w służbie człowiekowi ;). Innowator z zacięciem edukacyjnym.
  Prywatnie urodzony optymista, uwielbia zegarki. Mąż Pauli, tata Aleksandra i Laury.

  Prezentacja:

  SEM na SaaSie da się

  Pokażemy jak możliwości, koszty i czas przemawiają na korzyść SaaS. Na przykładzie SEO, SEM i rozwoju produktu zgodnie z dynamiką rynku pokażemy, że dla większości sklepów internetowych rozwiązania abonamentowe to strzał w dziesiątkę.

   

  Damian Kiełbasa

  Wcześniej programista w DreamLab Onet.pl, dziś współtwórca projektu CLUSTERIC odpowiadający za jego techniczną stronę. Przygotowuje narzędzia wspomagające analizę Internetu, indeksuje strony i buduje bazy wskaźników, które ułatwiają pracę SEOwców.

  Prezentacja:

  Jak w ciągu 5 minut znaleźć wartościowe miejsca do publikacji contentu?

  Powiemy, w oparciu o jakie wskaźniki można dokonać selekcji najlepszych miejsc do prowadzenia działań marketingowych. Pokażemy, jak zautomatyzować proces link prospectingu bez uszczerbku na jego precyzji.

  Mariusz Gąsiewski

  CEE Performance Activation Lead, Google Polska. W Google pracuje od 2007 roku. Odpowiedzialny za rozwój mobilnego biznesu Google w Polsce i krajach CEE. Doradca w dziedzinie efektywnego wykorzystania produktów Google w strategii marketingowej z szczególnym uwzględnieniem rozwiązań mobilnych i analitycznych. Jeden z najbardziej znanych w Polsce ekspertów w zakresie analityki internetowe, autor wielu publikacji; prowadzi najstarszy polski blog poświęcony tematyce performance marketingu www.ittechnology.us. Absolwent, a obecnie wykładowca na studiach podyplomowych SGH w Warszawie.

  Prezentacja:

  Efektywna promocja aplikacji za pomocą produktów Google. Od rzeczy prostych po zaawansowane

  Jak promować aplikację z rozwiązaniami Google? Kiedy Universal Campaigns jest dobrych rozwiązaniem, a kiedy się nie sprawdzi? Przykłady złych i dobrych praktych. Dobre praktyki w tworzeniu kreacji.

 

semKRK #3.5

  Paweł Bilczyński

  Od 2015 roku uczestniczy w Internetowych Rewolucjach – edukacyjnej inicjatywie prowadzonej przez Google.
  Wspólnie z całym zespołem doradza przedsiębiorcom i szkoli studentów z zakresu umiejętności cyfrowych. Stara się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem w taki sposób, żeby uczestnicy zajęć lepiej rozumieli dynamicznie zmieniający się świat reklamy internetowej.

  Prezentacja:

  W jaki sposób rozpocząć i rozwijać karierę w branży marketingu online

  Tomasz Trzósło

  Ninja i Specjalista SEM oraz Analizy Danych. Jeden z Certyfikowanych Trenerów Google AdWords (od 2013 roku). W branży e-commerce od 2008 roku. Na co dzień prowadzi i optymalizuje kampanie AdWords, analizuje statystyki Analytics by zapewnić swoim klientom najwyższy zwrot z inwestycji w reklamę.

  Prezentacja:

  Google Analytics w przykładach – konfiguracja i przykładowe wnioski płynące z danych

  Krzysztof Marzec

  Absolwent elektronicznego przetwarzania informacji na UJ. Certyfikowany trener Google AdWords oraz certyfikowany specjalista Google Analytics. Autor szkoleń i artykułów z tej tematyki, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wyższej Szkoły Europejskiej im. Józefa Tischnera. Współwłaściciel agencji DevaGroup.

  Prezentacja:

  Pełne możliwości Google AdWords

  Artur Strzelecki

  Upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych, a w wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom jak prowadzić strony internetowe. Jest twórcą Silesia SEM oraz Festiwalu SEO.

  Prezentacja:

  Ruch organiczny napędzany reklamą TV i Radio

 

semKRK #3

  Dawid Medwediuk

  Specjalista On-Page SEO w Elephate. Pasjonat marketingu internetowego, dodatkowo fascynuje go UX, interesuje link building i pochłania data analyzing.

  Prezentacja

  Międzynarodowa strategia SEO – case study

  Inwestycja w techniczne SEO jako jedno z najlepszych rozwiązań by zyskać widoczność na rynku międzynarodowym.

  Tomasz Wieliczko

  Właściciel agencji SEO/SEM Xann Internet Solutions i trener w XannSEM. Specjalizuje się w obsłudze dużych i średnich firm oraz branży eCommerce. Ostatnio uczy się jeździć na rolkach.

  Prezentacja

  Najgroźniejsze mity SEO

  Najwyższy czas rozprawić się z mitami, półprawdami i mniej lub bardziej niewinnymi kłamstewkami, które narosły wokół SEO, i odpowiedzieć na pytanie, co tak właściwie wpływa na pozycję w SERP-ach.

  Mateusz Dela

  Z marketingiem internetowym związany od 10 lat, obecnie zajmuje stanowisko Senior Online Marketing Manager w wyszukiwarce połączeń komunikacyjnych GoEuro. Wcześniej pracował dla agencji SEO w Krakowie, Katowicach i Warszawie. Ponadto, od ponad 6 lat prowadzi własną firmę, świadcząc usługi w zakresie SEO/SEM. Prywatnie pasjonat podróży, snowboardu i off-roadu.

  Prezentacja

  Jak zwiększyliśmy ruch organiczny o 2000% w ciągu 12 miesięcy

  GoEuro – case study. Przedstawienie zarysu działań i strategii SEO międzynarodowej wyszukiwarki połączeń GoEuro na rynku polskim.

  Maciej Chmurkowski

  Związany z branżą SEO od 2007 roku. Specjalista SEO i kapitan na pokładzie Adinspire. Programista, twórca narzędzi, manager. Czasem przymierza czarne kapelusze.

  Prezentacja

  Automatyzacja i skalowanie działań SEO

  Budujemy własne narzędzia: od zaplecza, zarządzania linkami do szybkiego landing page. Stwórz własną SEO manufakturę: praca i procesy w zespole.

  Daniel Janiszewski

  Dzięki wiedzy programistycznej bez problemu odnajduje się temacie optymalizacji gotowych aplikacji webowych czy autorskich skryptów nie przygotowanych pod SEO. Jest wyznawcą idei „Jeśli nasz klient zarabia zarabiamy i my” dlatego celem zawsze jest zwiększanie konwersji. Obecnie pracuje dla agencji Testimo z Gliwic.

  Prezentacja

  B2B or not 2B…

  … czyli jak w e-biznesie pokierować ruch do klienta indywidualnego i biznesowego. Prelekcja i zaproszenie do dyskusji.

 

semKRK #2

  Cezary Glijer

  Mieszkam w Internecie od 1992 roku, działam w SEO od 1995 roku. Pojawiam się od czasu do czasu na konferencjach: SEMcamp, Forum IAB, Silesia Sem, Travelcamp. Aktualnie pracuje jako SEO Head w K2 Media.

  Prezentacja:

  Google AMP vs Facebook Instant Articles

  Porównanie 2 projektów skierowanych do wydawców i właścicieli witryn: podobieństwa, różnice, wady i zalety, korzyści, wdrożenia.

  Olgierd Sroczyński

  W sprzedaży od 2008 roku, od 2010 roku związany z branżą interaktywną. Z wykształcenia filozof, zawodowo fan stosowania big data w marketingu. We FreshMail odpowiedzialny za rynek zagraniczny i program partnerski.

  Prezentacja:

  Jak wykorzystać Google Analytics do zwiększenia skuteczności email marketingu?

  Grzegorz Smółkowski

  Odpowiada za sprzedaż DoubleClick Search w centralnej i wschodniej Europie. Specjalizuje się w performance marketingu, analityce internetowej oraz strategiach marketingowych. Projektuje zaawansowane strategie online dla kluczowych klientów Google.

  Prezentacja:

  DoubleClick Search – wykorzystanie podejscia data-driven do skalowania biznesu online

  Search jako dźwignia do podniesienia efektywności wszystkich kanałów online. Dowiesz się jak wygląda przyszłość automatyzacji działań PPC.

  Paulina Wiktorska

  Paulina Wiktorska, Na co dzień pracuje jako Certyfikowany Specjalista Google AdWords oraz Google Analytics wspierając marki w budowaniu strategii kampanii SEM. Po godzinach rozwija własny projekt www.adwords360.pl, będący interaktywną kontynuacją książki „AdWords 360° – Katalog Skutecznych Kampanii”, która ukazała się na rynku w grudniu 2015 roku.

  Prezentacja:

  Masz tylko 6 sekund. Wykorzystaj je z głową

  Wznieś się na wyżyny kreatywności i utrzyj nosa konkurencji. Postaw na kanał promocji, który z każdym miesiącem przyciąga coraz większą liczbę użytkowników aplikacji mobilnych.

  Artur Strzelecki

  Upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych, a w wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom jak prowadzić strony internetowe. Jest twórcą Silesia SEM oraz Festiwalu SEO.

  Prezentacja:

  A imię jego czterdzieści i cztery

  Co to za strona, której nie ma? Możesz mieć taką tylko jedną lub dziesiątki tysięcy. Zobaczysz, które z nich Ci pomagają, a które mogą wydatnie zaszkodzić. Dowiesz się kiedy i gdzie wykorzystać ich potencjał.

 

semKRK #1

  Tomasz Stopka

  Właściciel agencji seo SEMURAI a także Product Manager w Whitepress.pl. SEO zajmuję się od 2008 roku zdobywając doświadczenie w Krakowskich agencjach interaktywnych jak również w ogólnopolskim portalu informacyjnym Onet.pl. Prelegent na kilku konferencjach w tym na Festiwalu SEO w Katowicach. Entuzjasta niepopularnych i nieszablonowych rozwiązań jak łączenie SEO oraz UX.

  Prezentacja:

  Linkowanie wewnętrzne – 10 rzeczy o których warto pamiętać

  Jak wykorzystać linkowanie wewnętrzne do promocji treści na stronie i jak robić to dobrze, czyli kilka praktycznych porad dla początkujących i średniozaawansowanych.

  Damian Sałkowski

  Zarządza SENUTO, aplikacją do kompleksowego wsparcia działań SEO. Mistrz Polski SEO A.D. 2013. Od kilku lat realizuje projekty z zakresu marketingu internetowego dla dużych (PZU, Microsoft, Hochland, Zumi.pl, Sage czy IKEA) i małych przedsiębiorstw, także na rynkach zagranicznych.

  Prezentacja:

  Jak wyglądają wyniki wyszukiwania w 2016 roku

  Jak rozszerzone wyniki wpływają na dzisiejszy obraz SERPów i jak to się zmieni w najbliższym czasie.

  Łukasz Kozłowski

  Customer Growth w DreamCommerce. Komunikacją cyfrową zajmuje się od wielu lat; początkowo w branży usługowej, następnie sprzedaży detalicznej, jako osoba odpowiedzialna za ecommerce i marketing. Od 2015 roku związany z DreamCommerce, gdzie jest odpowiedzialny, za rozwój klientów Shoper i Zencommerce.

  Prezentacja

  6 funkcji AdWords, z których nie korzystasz a powinieneś

  Parę słów na temat interesujących funkcji Google AdWords, z których warto korzystać w codziennej pracy.

  Łukasz Haładus

  Od kilku lat związany z rynkiem marketing automation. W Benhauer odpowiedzialny za rozwój dep. współpracy strategicznej.

  Prezentacja

  Analityka i Marketing Automation

  Jak wykorzystać zgromadzone dane z marketing automation.

  Tomasz Trzósło

  Specjalista SEM, Jeden z Certyfikowanych Trenerów Google AdWords. W branży od 2008 roku. Na co dzień optymalizuje kampanie Adwords, analizuje statystyki w Analytics by zapewnić swoim klientom najwyższy zwrot z inwestycji w reklamę. Prelengent i szkoleniowiec. Prowadzi wykłady na Uniwersytecie Jagiellońskim. Rozwija swoją firmę http://roiexperts.pl/ (dawniej semkonsultant.pl)

  Prezentacja:

  Tag Manager – Musisz to mieć!


  Jak zorganizować sobie pracę z GTM – przykłady podstawowych i trochę bardziej zaawansowanych konfiguracji.