Hall of Fame

semKRK #5

  Tomasz Kołkiewicz

  SEOwiec z ponad 10-cio letnim stażem i niestrudzony optymalizator. Optymalizuje nie tylko strony internetowe ale i całą rzeczywistość wokół siebie. Entuzjasta WordPressa, którego eksploatuje na wszelkie sposoby. Specjalizuje się w strategiach longtailowych. Właściciel SEO4.net.

  Prezentacja:

  Long Tail SEO w e-Commerce

  Sklepy internetowe kryją w sobie potencjał. Można go wykorzystać dzięki przemyślanej strategii i sukcesywnej pracy nad architekturą. W swojej prezentacji pokażę, jak budować długi ogon poprzez umiejętną komunikację z robotami i operowanie contentem.

  Łukasz Chwiszczuk

  Pierwsze doświadczenie z e-marketingiem zdobywał tworząc rozwiązania dla sklepów internetowych. Doskonalił swoje umiejętności prowadząc kampanie dla takich agencji/domów mediowych jak BrainJuice, Clearsense, Mindshare. Obecnie SEM&Programmatic Director w K2 Media. Na swoim koncie ma zrealizowane projekty dla takich marek jak: Ford, Volvo, mBank, PZU, BZ WBK, Bosch. Prywatnie fascynat e-marketingu, analityki internetowej oraz koszykówki. Prowadzi stałe szkolenia i praktyczne warsztaty z SEM oraz analityki internetowej. Certyfikowany trener Google Adwords.

  Prezentacja:

  10 trików w Adwords, które pozwolą zaoszczędzić Twój budżet

  Robert Niechciał

  Z branżą SEO związany od 2005 roku. Miłośnik technologii i zastosowania jej na potrzeby SEO . W swojej historii biznesowej między innymi dostarczał do najdalszych zakątków świata sprzęt i rozwiązania dla black hat SEO dzięki czemu wie jak „TO” robi świat. Prowadzi również projekty SEO w bardzo konkurencyjnych branżach (w kraju i za granicą). Absolwent Politechniki Krakowskiej na kierunku Elektrotechnika. Prywatnie miłośnik tenisa ziemnego.

  Prezentacja:

  SEO w 2017 – jak to wygląda po zmianach w algorytmie Google

  Ostatnie pół roku kluczowych zmian w Google – fakty, mity, konkretne przypadki oraz wstępne wnioski

   

  Katarzyna Baranowska

  SEM Manager w Fox Strategy Marketingiem internetowym zajmuje się od ponad 7 lat. Specjalizuje się w audytach serwisów i sklepów internetowych pod kątem SEO, optymalizacji witryn, przygotowywaniu i wdrożeniu strategii związanych z budowaniem popularności serwisów w wyszukiwarkach internetowych oraz zapewnia wsparcie analityczne bazując na narzędziach Google. Odpowiada również za szkolenia zespołu i promocję marki Fox Strategy. Autorka bloga poświęconego tematyce SEO – http://katarzynabaranowska.com

  Prezentacja:

  Optymalizacja kart produktów w sklepie internetowym nie tylko pod kątem SEO

  Efektywne SEO to nie tylko wypracowywanie widoczności stron sklepu w wynikach wyszukiwania, ale również optymalizacja uwzględniająca zarówno wytyczne Google jak i preferencje oraz oczekiwania realnych użytkowników. Dopiero takie połączenie ma szanse przełożyć na konwersję. Kilka pomysłów na to jak wprowadzać rozwiązania Google i user friendly na kartach produktów.

  Szymon Słowik

  Marketer skupiony na kwestiach związanych z pozyskiwaniem ruchu organicznego, analityką i strategią. Posiada doświadczenie zarówno w pracy po stronie agencji jak i in-house. Współzałożyciel firmy Takaoto zajmującej się audytami, optymalizacją i inbound marketingiem dla e-commerce oraz startupów. Swoją wiedzą dzieli się w prasie branżowej, na konferencjach, a także jako wykładowca studiów podyplomowych na AGH w Krakowie.

  Prezentacja:

  Dobre praktyki i trendy w analityce internetowej

  Krzysztof Wroński

  Właściciel w firmie Semhouse. Specjalista AdWords, Analytics i Google Tag Manager. Certyfikowany Trener Google AdWords. Prowadzi szkolenia otwarte i zamknięte. Jako trener bierze udział w różnych projektach, m.in. Akademia Google Partners oraz Internetowe Rewolucje.

  Prezentacja:

  Kampanie DSA – hit czy kit?

  Z prezentacji dowiesz się, czy kampanie DSA są dla Ciebie, czy i kiedy warto ich używać oraz na jakie wyniki można liczyć.

 

semKRK #4

  Maria Cieślak

  W agencji Elephate odpowiada za konsultacje w zakresie technicznego SEO dla średniej wielkości i dużych projektów. Posiada certyfaty Yellow Belt SearchMetric oraz Google Analytics – uważa, że dane oraz ich analiza są kluczem do poprawnej optymalizacji strony. W codziennej pracy skupia się na identyfikowaniu problemów z crawlowaniem oraz indeksacją stron oraz szuka rozwiązań, które pomogą zwiększyć wartościowy ruch organiczny.

  Prezentacja:

  Jak dowieźć organiczny ruch za pomocą technicznego SEO

  Optymalizacja strony jest podstawą skutecznego zwiększania widoczności – jak efektywnie przeprowadzić cały proces technicznego SEO?

  Paweł Gontarek

  Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w IT oraz prowadzeniu projektów, zaś 9-letnie doświadczenie w prowadzeniu projektów SEO. Od 4 lat aktywnie prowadzi szkolenia z zakresu audytów SEO, pozycjonowania dla klientów indywidualnych, firm i instytucji państwowych. Od 2011 roku Top Contributor (Najlepszy Współtwórca) na forum Google dla Webmasterów. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, Akademii Leona Koźmińskiego – studiów podyplomowych MBA oraz Uniwersytetu SWPS – podyplomowych studiów User Experience Design.

  Prezentacja:

  SEO w korporacjach

  Wojciech Śliwiński

  We FreshMailu przygotowuje strategię działań dla klientów e-commerce. Specjalizuje się w działaniach efektywnościowych, a optymalizacja konwersji to jego codzienność. Analizuje i proponuje rozwiązania, tak aby dostarczyć mierzalny wynik.

  Prezentacja:

  Email Marketing w 8 pytaniach i 7 odpowiedziach

  Dlaczego należy łączyć email marketing z SEM i SEO i jak to robić, aby osiągać zadowalające wyniki?

  Tomasz Tybon

  Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w DreamCommerce SA.
  Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Od 2005 roku zawodowo związany ze sprzedażą, a od 2008 ze szczególnym naciskiem na sprzedaż z wykorzystaniem internetu (e-commerce).
  W DreamCommerce SA odpowiada za marketing i sprzedaż nowoczesnej platformy sklepowej Shoper z uwzględnieniem rynków zagranicznych. Zafascynowany internetem i technologiami informatycznymi (w służbie człowiekowi ;). Innowator z zacięciem edukacyjnym.
  Prywatnie urodzony optymista, uwielbia zegarki. Mąż Pauli, tata Aleksandra i Laury.

  Prezentacja:

  SEM na SaaSie da się

  Pokażemy jak możliwości, koszty i czas przemawiają na korzyść SaaS. Na przykładzie SEO, SEM i rozwoju produktu zgodnie z dynamiką rynku pokażemy, że dla większości sklepów internetowych rozwiązania abonamentowe to strzał w dziesiątkę.

   

  Damian Kiełbasa

  Wcześniej programista w DreamLab Onet.pl, dziś współtwórca projektu CLUSTERIC odpowiadający za jego techniczną stronę. Przygotowuje narzędzia wspomagające analizę Internetu, indeksuje strony i buduje bazy wskaźników, które ułatwiają pracę SEOwców.

  Prezentacja:

  Jak w ciągu 5 minut znaleźć wartościowe miejsca do publikacji contentu?

  Powiemy, w oparciu o jakie wskaźniki można dokonać selekcji najlepszych miejsc do prowadzenia działań marketingowych. Pokażemy, jak zautomatyzować proces link prospectingu bez uszczerbku na jego precyzji.

  Mariusz Gąsiewski

  CEE Performance Activation Lead, Google Polska. W Google pracuje od 2007 roku. Odpowiedzialny za rozwój mobilnego biznesu Google w Polsce i krajach CEE. Doradca w dziedzinie efektywnego wykorzystania produktów Google w strategii marketingowej z szczególnym uwzględnieniem rozwiązań mobilnych i analitycznych. Jeden z najbardziej znanych w Polsce ekspertów w zakresie analityki internetowe, autor wielu publikacji; prowadzi najstarszy polski blog poświęcony tematyce performance marketingu www.ittechnology.us. Absolwent, a obecnie wykładowca na studiach podyplomowych SGH w Warszawie.

  Prezentacja:

  Efektywna promocja aplikacji za pomocą produktów Google. Od rzeczy prostych po zaawansowane

  Jak promować aplikację z rozwiązaniami Google? Kiedy Universal Campaigns jest dobrych rozwiązaniem, a kiedy się nie sprawdzi? Przykłady złych i dobrych praktych. Dobre praktyki w tworzeniu kreacji.

 

semKRK #3.5

  Paweł Bilczyński

  Od 2015 roku uczestniczy w Internetowych Rewolucjach – edukacyjnej inicjatywie prowadzonej przez Google.
  Wspólnie z całym zespołem doradza przedsiębiorcom i szkoli studentów z zakresu umiejętności cyfrowych. Stara się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem w taki sposób, żeby uczestnicy zajęć lepiej rozumieli dynamicznie zmieniający się świat reklamy internetowej.

  Prezentacja:

  W jaki sposób rozpocząć i rozwijać karierę w branży marketingu online

  Tomasz Trzósło

  Ninja i Specjalista SEM oraz Analizy Danych. Jeden z Certyfikowanych Trenerów Google AdWords (od 2013 roku). W branży e-commerce od 2008 roku. Na co dzień prowadzi i optymalizuje kampanie AdWords, analizuje statystyki Analytics by zapewnić swoim klientom najwyższy zwrot z inwestycji w reklamę.

  Prezentacja:

  Google Analytics w przykładach – konfiguracja i przykładowe wnioski płynące z danych

  Krzysztof Marzec

  Absolwent elektronicznego przetwarzania informacji na UJ. Certyfikowany trener Google AdWords oraz certyfikowany specjalista Google Analytics. Autor szkoleń i artykułów z tej tematyki, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wyższej Szkoły Europejskiej im. Józefa Tischnera. Współwłaściciel agencji DevaGroup.

  Prezentacja:

  Pełne możliwości Google AdWords

  Artur Strzelecki

  Upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych, a w wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom jak prowadzić strony internetowe. Jest twórcą Silesia SEM oraz Festiwalu SEO.

  Prezentacja:

  Ruch organiczny napędzany reklamą TV i Radio

 

semKRK #3

  Dawid Medwediuk

  Specjalista On-Page SEO w Elephate. Pasjonat marketingu internetowego, dodatkowo fascynuje go UX, interesuje link building i pochłania data analyzing.

  Prezentacja

  Międzynarodowa strategia SEO – case study

  Inwestycja w techniczne SEO jako jedno z najlepszych rozwiązań by zyskać widoczność na rynku międzynarodowym.

  Tomasz Wieliczko

  Właściciel agencji SEO/SEM Xann Internet Solutions i trener w XannSEM. Specjalizuje się w obsłudze dużych i średnich firm oraz branży eCommerce. Ostatnio uczy się jeździć na rolkach.

  Prezentacja

  Najgroźniejsze mity SEO

  Najwyższy czas rozprawić się z mitami, półprawdami i mniej lub bardziej niewinnymi kłamstewkami, które narosły wokół SEO, i odpowiedzieć na pytanie, co tak właściwie wpływa na pozycję w SERP-ach.

  Mateusz Dela

  Z marketingiem internetowym związany od 10 lat, obecnie zajmuje stanowisko Senior Online Marketing Manager w wyszukiwarce połączeń komunikacyjnych GoEuro. Wcześniej pracował dla agencji SEO w Krakowie, Katowicach i Warszawie. Ponadto, od ponad 6 lat prowadzi własną firmę, świadcząc usługi w zakresie SEO/SEM. Prywatnie pasjonat podróży, snowboardu i off-roadu.

  Prezentacja

  Jak zwiększyliśmy ruch organiczny o 2000% w ciągu 12 miesięcy

  GoEuro – case study. Przedstawienie zarysu działań i strategii SEO międzynarodowej wyszukiwarki połączeń GoEuro na rynku polskim.

  Maciej Chmurkowski

  Związany z branżą SEO od 2007 roku. Specjalista SEO i kapitan na pokładzie Adinspire. Programista, twórca narzędzi, manager. Czasem przymierza czarne kapelusze.

  Prezentacja

  Automatyzacja i skalowanie działań SEO

  Budujemy własne narzędzia: od zaplecza, zarządzania linkami do szybkiego landing page. Stwórz własną SEO manufakturę: praca i procesy w zespole.

  Daniel Janiszewski

  Dzięki wiedzy programistycznej bez problemu odnajduje się temacie optymalizacji gotowych aplikacji webowych czy autorskich skryptów nie przygotowanych pod SEO. Jest wyznawcą idei „Jeśli nasz klient zarabia zarabiamy i my” dlatego celem zawsze jest zwiększanie konwersji. Obecnie pracuje dla agencji Testimo z Gliwic.

  Prezentacja

  B2B or not 2B…

  … czyli jak w e-biznesie pokierować ruch do klienta indywidualnego i biznesowego. Prelekcja i zaproszenie do dyskusji.

 

semKRK #2

  Cezary Glijer

  Mieszkam w Internecie od 1992 roku, działam w SEO od 1995 roku. Pojawiam się od czasu do czasu na konferencjach: SEMcamp, Forum IAB, Silesia Sem, Travelcamp. Aktualnie pracuje jako SEO Head w K2 Media.

  Prezentacja:

  Google AMP vs Facebook Instant Articles

  Porównanie 2 projektów skierowanych do wydawców i właścicieli witryn: podobieństwa, różnice, wady i zalety, korzyści, wdrożenia.

  Olgierd Sroczyński

  W sprzedaży od 2008 roku, od 2010 roku związany z branżą interaktywną. Z wykształcenia filozof, zawodowo fan stosowania big data w marketingu. We FreshMail odpowiedzialny za rynek zagraniczny i program partnerski.

  Prezentacja:

  Jak wykorzystać Google Analytics do zwiększenia skuteczności email marketingu?

  Grzegorz Smółkowski

  Odpowiada za sprzedaż DoubleClick Search w centralnej i wschodniej Europie. Specjalizuje się w performance marketingu, analityce internetowej oraz strategiach marketingowych. Projektuje zaawansowane strategie online dla kluczowych klientów Google.

  Prezentacja:

  DoubleClick Search – wykorzystanie podejscia data-driven do skalowania biznesu online

  Search jako dźwignia do podniesienia efektywności wszystkich kanałów online. Dowiesz się jak wygląda przyszłość automatyzacji działań PPC.

  Paulina Wiktorska

  Paulina Wiktorska, Na co dzień pracuje jako Certyfikowany Specjalista Google AdWords oraz Google Analytics wspierając marki w budowaniu strategii kampanii SEM. Po godzinach rozwija własny projekt www.adwords360.pl, będący interaktywną kontynuacją książki „AdWords 360° – Katalog Skutecznych Kampanii”, która ukazała się na rynku w grudniu 2015 roku.

  Prezentacja:

  Masz tylko 6 sekund. Wykorzystaj je z głową

  Wznieś się na wyżyny kreatywności i utrzyj nosa konkurencji. Postaw na kanał promocji, który z każdym miesiącem przyciąga coraz większą liczbę użytkowników aplikacji mobilnych.

  Artur Strzelecki

  Upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych, a w wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom jak prowadzić strony internetowe. Jest twórcą Silesia SEM oraz Festiwalu SEO.

  Prezentacja:

  A imię jego czterdzieści i cztery

  Co to za strona, której nie ma? Możesz mieć taką tylko jedną lub dziesiątki tysięcy. Zobaczysz, które z nich Ci pomagają, a które mogą wydatnie zaszkodzić. Dowiesz się kiedy i gdzie wykorzystać ich potencjał.

 

semKRK #1

  Tomasz Stopka

  Właściciel agencji seo SEMURAI a także Product Manager w Whitepress.pl. SEO zajmuję się od 2008 roku zdobywając doświadczenie w Krakowskich agencjach interaktywnych jak również w ogólnopolskim portalu informacyjnym Onet.pl. Prelegent na kilku konferencjach w tym na Festiwalu SEO w Katowicach. Entuzjasta niepopularnych i nieszablonowych rozwiązań jak łączenie SEO oraz UX.

  Prezentacja:

  Linkowanie wewnętrzne – 10 rzeczy o których warto pamiętać

  Jak wykorzystać linkowanie wewnętrzne do promocji treści na stronie i jak robić to dobrze, czyli kilka praktycznych porad dla początkujących i średniozaawansowanych.

  Damian Sałkowski

  Zarządza SENUTO, aplikacją do kompleksowego wsparcia działań SEO. Mistrz Polski SEO A.D. 2013. Od kilku lat realizuje projekty z zakresu marketingu internetowego dla dużych (PZU, Microsoft, Hochland, Zumi.pl, Sage czy IKEA) i małych przedsiębiorstw, także na rynkach zagranicznych.

  Prezentacja:

  Jak wyglądają wyniki wyszukiwania w 2016 roku

  Jak rozszerzone wyniki wpływają na dzisiejszy obraz SERPów i jak to się zmieni w najbliższym czasie.

  Łukasz Kozłowski

  Customer Growth w DreamCommerce. Komunikacją cyfrową zajmuje się od wielu lat; początkowo w branży usługowej, następnie sprzedaży detalicznej, jako osoba odpowiedzialna za ecommerce i marketing. Od 2015 roku związany z DreamCommerce, gdzie jest odpowiedzialny, za rozwój klientów Shoper i Zencommerce.

  Prezentacja

  6 funkcji AdWords, z których nie korzystasz a powinieneś

  Parę słów na temat interesujących funkcji Google AdWords, z których warto korzystać w codziennej pracy.

  Łukasz Haładus

  Od kilku lat związany z rynkiem marketing automation. W Benhauer odpowiedzialny za rozwój dep. współpracy strategicznej.

  Prezentacja

  Analityka i Marketing Automation

  Jak wykorzystać zgromadzone dane z marketing automation.

  Tomasz Trzósło

  Specjalista SEM, Jeden z Certyfikowanych Trenerów Google AdWords. W branży od 2008 roku. Na co dzień optymalizuje kampanie Adwords, analizuje statystyki w Analytics by zapewnić swoim klientom najwyższy zwrot z inwestycji w reklamę. Prelengent i szkoleniowiec. Prowadzi wykłady na Uniwersytecie Jagiellońskim. Rozwija swoją firmę http://roiexperts.pl/ (dawniej semkonsultant.pl)

  Prezentacja:

  Tag Manager – Musisz to mieć!


  Jak zorganizować sobie pracę z GTM – przykłady podstawowych i trochę bardziej zaawansowanych konfiguracji.